Psychoterapia Psychoanalityczna - idizemy do Froyda i innych
Pisałem już dziś o psychoetrapii Psychodynamicznej która jest łagodniejszą formą psychonanalizy dostowaną do naszych czasów (mam nadzieję że mnie nikt nie zabije za takie stwierdzenie - bo różnic pewnie wiecej merytorycznych ale to już tylko rasowi będą wiedzieć a ten blog jest dla laików). Terapeuci pracujacy w nurcie psychoanalitycznym to przeważnie osoby po znacznie dłuzszym szkoleniu z i znacznie dłuzszej terapii własnej ma to swoje plusy i minusy. Psychoterapeuta psychoanlityczny często nie zaprzecza temu że sam nie jest do końca zdrowy,długa psychoanaliza to czas na odnalezienie w sobie wsystkich chorób, popędów i innych dolegliwości... Plusem tego jest to że mozes zmieć praktycznie pewność przepracowania większości rzeczy co w głowie Ci siedzą, i lepszego szybszego zrozumenia przez psychoterepeutę. PLUS: Głęboka Praca Minus też niestety jest, terapeuta psychonanalitczny to przeważnie człowiek który poświęcił na naukę znacznie wiecej czasu i energii na szkolenia i rozwój...